Коли потрібно проводити IT-аудит та які його основні цілі?

Не завжди керівник компанії розуміє, коли потрібно проводити IT-аудит і в чому полягає суть цієї послуги в принципі. Деякі думають, що це черговий маркетинговий хід для викачування грошей, інші схиляються до того, що це корисна послуга, але проводити її можна не щороку, а набагато рідше. Хто ж має рацію?

Сучасні технології не стоять на місці та постійно розвиваються, тому компанія має уважно стежити за тим, які ресурси використовує вона, як організована її IT-інфраструктура. Можливо, є якісь питання, які слід вирішити. Все це в процесі ІТ-аудиту буде видно. Давайте розглянемо приклади, коли аудит-ІТ інфраструктури дійсно потрібен і проводити його можна і потрібно якнайшвидше.

1. Якщо ваша компанія активно розвивається, розширюється, Ви починаєте використовувати нові програми та ресурси, наймаєте нових людей. Все це має бути правильно організовано. IT-інфраструктура має відповідати всім потребам. Те саме можна сказати і при скороченні діяльності компанії, щоб раціонально використовувати доступні ресурси.

2. Аудит IT потрібно обов’язково проводити, якщо він не був організований взагалі або був проведений понад три роки тому. У такому разі велика ймовірність того, що програмне забезпечення, яке використовує компанія, застаріло та не зможе захистити всі дані.

3. Впровадження нових технологій та додатків при проведенні IT-аудитів дасть можливість зрозуміти, чи вони дійсно ефективні в роботі. І, можливо, необхідно змінити щось в організації для економії ресурсів.

4. Якщо ви спостерігаєте часті збої та помилки при повсякденній діяльності, IT-аудит допоможе виявити проблеми та усунути їх для того, щоб компанія працювала правильно та стабільно.

Оцінка актуального стану IT-інфраструктури за допомогою аудиту IT – це ефективний та корисний інструмент, який допоможе розібратися у тому, чому і що саме гальмує розвиток компанії та як усунути цю проблему. Ціна аудиту ІТ-інфраструктури зазвичай розраховується індивідуально, оскільки залежить від обсягу робіт і особливостей компанії. Це доступна та ефективна послуга, за допомогою якої можна модернізувати ІТ-інфраструктуру та використовувати тільки найкраще для досягнення поставлених цілей. Аудит ІТ-систем має на меті виявлення проблем в ІТ сфері.